PRL powraca – meble, które powinny znaleźć się w każdym mieszkaniu

Jeszcze do niedawna meble z PRL-u kojarzyły się z kiczem. Dziś są jednymi z najbardziej wymaganych w każdym nowoczesnym mieszkaniu. Owszem, odrobinę odbiegają od tych, które można było spotkać w tamtych czasach, nie są tak potężne, jak klasyczne meblościanki, które do dziś królują w niektórych domach, jednak nadal są modne. Szczególnie te, o których chcemy napisać w poniższym artykule. Zastanawiacie się, które to będą? Nie pozostaje Wam zatem nic innego, jak zapoznać się z poniższym artykułem. A więc do dzieła!

Fotel rodem z domu naszej babci

Choć przez jakiś czas wszyscy chcieli pozbyć się ich ze swoich domów, obecnie są meblami, które brylują. Żaden internetowy sklep meblowy nie pozwoli sobie na to, żeby nie posiadać ich w swojej ofercie.

Dziś, choć kształtem nie odbiegają od klasyków, na których są wzorowane, wyglądają zupełnie inaczej. Dzięki temu pasują do każdego nowoczesnego wnętrza. Co więcej – nie są tylko ozdobą. Ich wygodne siedziska i oparcia pozwalają doskonale na nich wypocząć. Poobiednia drzemka jest niezwykła przyjemnością. O czym mowa? Oczywiście o klasycznych fotelach 366. Prosta i elegancka forma sprawiła, że został zapamiętany na lata i po dziś dzień święci triumfy w wielu salonach.

Patyczaki – nie nie chodzi o zwierzęta

Słysząc “patyczaki” starsi czytelnicy z pewnością wiedzą, że chodzi o krzesła, które posiadają lekką konstrukcję, którą wyróżniają nóżki i oparcie tłoczone z drewnianych szczebelków, które przypominają patyki. Stąd właśnie wzięła się nazwa tych krzeseł, które z powodzeniem wróciły na salony i od kilku sezonów zdobią niejedną jadalnię.
Kolejny fotel, który wciąż robi furorę

Choć odrobinę pozostaje w cieniu wspomnianego wyżej kolegi, kolejnym fotelem, który zasługuje na uwagę, jeśli chcesz, żeby Twój salon był nie tylko modny, ale również wygodny jest PRL-owski Lisek. Nazwa tego modelu pochodzi od nazwiska jego projektanta – Henryka Lisa. Podobnie, jak u jego poprzednika – wygrywa on prostą formą i niezwykłą elegancją.