Mała łazienka nie musi być problemem

Wiele osób, które urządzają mieszkanie twierdzi, że nie wiedzą co zrobić z łazienką, a dokładniej z przechowywaniem podstawowych rzeczy w tym miejscu. Nic w tym dziwnego, ponieważ projektanci poszczególnych mieszkań czy domów przeważnie przeznaczają na to pomieszczenie najmniej przestrzeni. Oznacza to, że osoba aranżująca wnętrze musi często nieźle się napocić, aby stworzyć miejsce zarówno przytulne, jak i funkcjonalne. Nie ma jednak rzeczy niemożliwych. Wystarczy odwiedzić internetowy sklep meblowy, który oferuje meble łazienkowe i dobrać takie, które idealnie zagospodarują przestrzeń i sprawią, że przechowywanie stanie się o wiele łatwiejsze.

Przechytrz małą przestrzeń

Łazienki są projektowane w sposób, który pozwala na wstawienie do nich przynajmniej jednej małej szafki. Najczęściej jest to szafka pod umywalką. Pomimo tego, że jest to niewielkie miejsce, w nim można już przechowywać najpotrzebniejsze w tym miejscu przybory, jak i papier toaletowy czy detergenty. Szafki te mają to do siebie, że nie blokują przestrzeni, ponieważ nad nimi i tak znajduje się umywalka. Wystarczy ją zatem umiejętnie zabudować, dzięki czemu zyskujemy dodatkową przestrzeń do przechowywania.

Nie tylko na podłodze

Biorąc pod uwagę fakt, że łazienki zazwyczaj mają jedynie kilka metrów kwadratowych, nie jesteśmy w stanie upchnąć na tej powierzchni zbyt wielu mebli stojących. Nie oznacza to jednak, że nie możemy wykorzystać ścian. Tutaj każdy sklep ma dla Ciebie wiele propozycji, które pozwolą Ci schować zarówno środki do prania, jak i kosmetyki. Zastanów się zatem – jeśli w Twojej łazience zmieściła się pralka, spróbuj tak zaplanować przestrzeń, aby nad nią umieścić wiszącą szafkę. Kosmetyki zaś schowaj nad umywalką. Jak? Z pomocą przyjdzie Ci szafka, której drzwiczki frontowe są lustrem. Wykorzystując tego rodzaju mebel, upieczesz dwie pieczenie na jednym ogniu – nie będziesz musiała kupować lustra, a dodatkowo zyskasz miejsce do przechowywania. Czyż ten pomysł nie jest genialny? My uważamy, że tak. Mamy nadzieję, że się z nami zgodzisz.