Czy paleta albo skrzynka po owocach może mieć swoje drugie życie?

Sadownicy i producenci palet często sprzedają skrzynki po owocach lub innych produktach. Niektórzy kolekcjonerzy lub producenci mebli kupują je na potęgę. Zastanawiasz się po co? Otóż odpowiedź jest prosta – tworzą z nich niebanalne stoliki kawowe, które robią furorę nawet w najnowocześniejszych wnętrzach. O fenomenie tego typu rozwiązań doskonale zdaje sobie każdy sprzedawca, który prowadzi internetowy sklep meblowy. Co takiego niezwykłego mają w sobie tego rodzaju stoliki i dlaczego właśnie je warto wybrać? Otóż nie tylko są funkcjonalne i ciekawe wizualnie, ale również, a może przede wszystkim wykonuje się je z materiałów z odzysku. Na co jeszcze zwrócić uwagę, wybierając stolik z powyższych materiałów, przeczytacie poniżej.

Paleta nie tylko do przewożenia towaru

Wnętrzarski recykling – tak nazywa się moda na meble z materiałów z odzysku, która panuje u projektantów już od kilku sezonów. Okazuje się, że z palet robi się już nie tylko łóżka, ale również regały czy stoliki kawowe. Te ostatnie przybierają coraz to nowe kształty i kolory, sprawiając, że wyposażone w nie wnętrze nabiera niebanalnego charakteru. Jak wspomnieliśmy tego typu stoliki można spotkać praktycznie w każdym sklepie meblowym, wiele osób stara się jednak wykonać je samodzielnie. Zastanów się zatem, czy wybierzesz gotowy produkt, który został idealnie wykończony, czy może jednak pokusisz się o samodzielne stworzenie dzieła, które może nie będzie doskonałe, jednak za każdym razem, kiedy na nie spojrzysz, będzie napawało Cię dumą.

Skoro z palet można to ze skrzynek po owocach również

Skoro mowa o recyklingu, nie możemy nie powiedzieć o meblach tworzonych ze skrzynek po owocach. Jest to kolejna forma recyklingu materiału, który musiałby zostać zutylizowany. Dzięki tworzeniu z niego mebli, ten dostaje drugie życie. Poza tym, że stolik kawowy jest niebanalny, to na dodatek zyskujesz dodatkowe miejsce do przechowywania. A tych, jak zapewne sam wiesz, nigdy za wiele.